MYK: “Birleşik Devrim Mücadelesi ile Kazanacağız! “

Bugün sabah saatlerinde AKP-MHP faşist ittifakı bileşini olduğumuz HDP’ye yönelik susturma, sindirme ve tasfiye etme operasyonlarına bir yenisini daha eklemiştir. İsraf çetesinin bir parçası helikopterli başsavcı, aynı zamanda faşist kurumsallaşmanın yeminli bir memuru olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

6-7 Ekim Kobani Direnişi’ni bahane ederek yapılan operasyonlar IŞİD saldırılarının devamı niteliğindedir. Yerlerini bildikleri halde IŞİD bombacılarına dokunmayıp katliamların önünü açan, Suruç gazilerini hapse atan zihniyet, IŞİD’e cehennemi yaşatan güçlerden intikam almayı amaçlamaktadır.

AKP-MHP faşizmi, daha önce de Kobani Direnişi’ni kendi kurumsallaşmasına ve Ortadoğu’da sömürgeci emellerine engel olarak gördüğünü ortaya koymuş, onlarca siyasetçiyi yargılamıştı. Bu yargılanmalar halklar nezdinde meşru olmadığı gibi, siyasetçiler beraat etmişlerdi. Bugün tekrar Kobani Direnişi’nin gündeme getirilmesi siyasi saldırıya toplumsal meşruiyet kazandırmak için ırkçı bir kılıf hazırlama çabasıdır. Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in de gözaltına alınması Kürt halkının en ufak siyasi hakkının dahi gaspıdır. Kürt’e “seçme ve saçilme hakkın da yok!” denilmektedir. Bu yapılanlar bir sindirme ve imha politikasıdır.

HDP’nin ve sosyalistlerin temsil ettiği bütün alanların tecrit edilmesinin, siyasal denklemin mümkün mertebe dışında bırakılmalarının esas sebebi yönetme durumuna devam edebilecekleri elverişli bir ortam hazırlamaktır. HDP, AKP-MHP faşist bloğunun karşısında bir iradedir. 

İktidar cephesinin saldırganlığı konjonktürel değil planlı bir stratejinin ürünüdür.

Ülkemizde, bölgemizde, yapabildiği her coğrafyada saldırganlaşan tutumu AKP-MHP faşist ittifakının mayasıdır. Bu ittifakın ilk akti ise Kürt halkının kazanımlarını ve haklarını gasp ederek başlayan sonrasında kültürüne, diline yani varlığının tamamına dönük bir diz çöktürme saldırı silsilesidir. Bu beyhude çabaya cevabımız Kobani ve Rojava direnişi olacaktır. AKP’nin ittifak kurduğu IŞİD çetesine Kobaniyi, Rojava’yı mezar eden birleşik mücadele güçleridir. Birleşik Devrimci mücademizin  güncel hedefi ise IŞİD’İN ortağı AKP’yi tarihin mezarına gömmektir.

Bu saldırıları hep birlikte boşa çıkaracağız.

Ortağınız IŞİD’i yendik, sizi de yeneceğiz.

YAŞASIN HDP! 

YAŞASIN BİRLEŞİK MÜCADELEMİZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir