Devrimci Parti MYK: İBRAHİM GÖKÇEK ÖLÜMSÜZDÜR!

Helin Bölek ve Mustafa Koçak’ın ardından bugün de İbrahim Gökçek’in ölümsüzleştiğinin haberini aldık. Öfkemiz bir kez daha İbrahim’in hesabı ile bilendi. Helin ölümsüzleştiğinde söylemiştik. Şimdi İbrahim’in ardından tekrar ediyoruz. “Grup Yorum; ürettiği devrimci sanatla bir-çok nesli sistemin yozluğundan çekerek devrimci türkülerin berraklığında yetiştirmiş, devrimci kuşakların sözünü notalarıyla halklara ulaştırmıştır. Türküleri, eylem bilincidir. Uğurladıklarımızın unutulmaz hatıralarını zihinlerimize ezgi ezgi nakışlamışlardır. Bu ezgileri hiçbir güç yok edemeyecektir.

Yoldaşlar; ürettikleri sanat emeğine dair şunu net bir biçimde ifade edebiliriz: Bugün başta Türkiye ve Ortadoğu olmak üzere Dünya’nın dört bir yanında devrim ve sosyalizm uğruna savaşanlar, egemenlerin kendini en korunaklı hissettikleri yerlerde onların uykularını bölenler, Grup Yorum’un sanatına yapı taşı olmuşlardır.”

İşte böyle bir sanatın faşizmin ağır hedefi olmaması beklenemezdi. İşçi sınıfı ve emekçi halkların gün geçtikçe derinleşen çelişkileri, egemenlere karşı biriken öfkesi ve alternatif yaşam arayışlarında; devrimci mücadelenin her aracına ve çabasına dönük artan “devlet zoru” ile karşı karşıyayız. İşçi sınıfı ve halklarla bağ kurmaya dönük, devrim fikrinin örgütlenmesine dönük çabalarımız, hiç olmadığı kadar artan krizle de birlikte egemenler cephesinde çok büyük korku haline gelmiştir. Dolayısıyla egemenlerin devrimci ideolojinin ve doğrudan devrimcilerin tasfiyesine yönelmesi kaçınılmazdır.

Grup Yorum, gelişen süreçle de birlikte devrimci sanatını yapamaz hale getirilmek istenmektedir. Buna karşı ölüm orucuna başlayan Grup Yorum’un kararlılığı iktidara geri adım attırmıştır. İktidarın devrimci kamuoyu karşısında ki çaresizliği bir kez daha burada görünmüştür. Fakat İbrahim Gökçek hastane tedavisi sırasında ölümsüzleşti.

İktidar her ne kadar konsere izin vermiş olmak ile İbrahim’in faili olmaktan kurtulacağını sanıyorsa da yanılıyor. Helin’in 288. gününde ölümsüzleşmesinin, ardında İbrahim’in 323. gününde biten ölüm orucunda ölümsüzleşmesinin tek müsebbibi iktidardır.

Biliyoruz ki “darbe dönemlerinde faili meçhuller ve işkencelerle; Amed zindanlarında yapılan teslimiyet çağrılarıyla; 19 Aralık’ta “Hayata Dönüş” operasyonlarıyla hapishanelerdeki devrimcilere saldıranlar bugün de aynı eylemlere yönelmişlerdir.  Grup Yorum’un Ölüm orucu direnişini görmezden gelenlerle Amed zindanlarını, 19 Aralık operasyonlarını, darbecilerin işkencehanelerini işletenler aynı kişilerdir.”

Bizler de tarihte bizi zafere taşıyacak olan irade ile ne yaptıysak bugün de İbrahim ve tüm ölümsüzler için onu yapacağız. Birlikte hesap soracağız.

İBRAHİM GÖKÇEK ÖLÜMSÜZDÜR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir