Libya’da tezkereye, Rojava’da işgale hayır

Saray, iktidarını sürdürebilmek adına hem içerde hem de bölgede savaş ve işgal politikalarında ısrar ediyor. Dün Efrin ve Rojava’da Kürt halkına, Kuzey ve Doğu Suriye halklarına saldıranlar şimdi Libya’ya asker göndermek için meclisi olağanüstu topladılar.


Saray, bu tezkereyi yoksul halkların kanı üzerinden kendi ömrünü uzatmak, savaş zengini yandaşlarını ve silah baronlarını daha da zengin etmek için getirmiştir. AKP-MHP faşist bloğu, bitmek bilmeyen “İhvancı” düşleriyle, emekçi halkın ekonomik sorunlarını görünmez kılmak, kadınları hedef alan erkek şiddetini gizlemek ve yaşanan toplumsal siyasal çöküşü unutturmak adına yoksul çocukların kanı üzerinden siyaset yapıyor.

Yarattığı ekonomik krizle yoksulluk her geçen gün artarken işçilere sadaka bile olamayacak açlık sınırının altındaki asgari ücreti reva görüyor.

Boğazımızdan geçmeyen ekmek, kaynamayan yemek kazanı, mermi olup sarayın savaşında harcanıyor. İnsanlar soğuktan, evsizlikten donarak ölüyor, intiharı kurtuluş olarak görüyor, kadınlar emperyalist savaşın etkisiyle daha güçlü bir biçimde erkek şiddeti sarmalına itiliyor. Bu savaşa hayır demek yoksulluğa, geleceksiz bırakılmaya, çürümeye, erilliğe hayır demektir.

Rojava’da, Efrin’de işgale, Libya’da savaşa hayır demek üstümüze kabus gibi çöken, nefesimizi kesmeyi hedefleyen faşizme hayır demektir.

Bizim üzerimizden beslenen, kanımızdan kendine saltanat kurmak isteyenlere hayır demektir.

Bu tezkereye hayır demek onurlu yaşamı savunmaktır, yaşatmaktır.

Libya Tezkeresine Hayır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir