Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Derhal Serbest Bırakılsın

4 Kasım 2016 darbesiyle başlayan irademize yönelik saldırılarının bir devamı olarak, 20 Eylül akşamı, HDP önceki dönem Eş Genel Başkanları, birleşik mücadele arkadaşlarımız Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş hakkında açıktan Saraya bağlı yargı eli ile bir kumpas gerçekleştirilmiş ve tutuklama kararı çıkarılmıştır. Bu darbe Parti Meclisi’mizde yaptığımız “yapanların dahi kendilerinin uymadığı hukuk düzeni” tespitini bir kez daha doğrulamıştır. Ayrıca bugün Saray tarafından yapılan “Bunları salıveremezdik” açıklaması da yargının tamamen tetikçi bir görev üstlendiğini ve faşizmde “yasadışı diye bir şey yoktur, çünkü artık yasa kalmamıştır” gerçekliğini ilan etmektedir. Ortada bir tutuklama” yoktur, eş genel başkanlar, mücadele yoldaşlarımız AKP-MHP-Ergenekon ittifakı eliyle rehin alınmışlardır.

Unutulmamalıdır, bu darbe sadece HDP’ye yapılmamıştır. Bu darbe Kürt halkıyla beraber Türk, Türkiye halklarına, tüm yoksullara, işçilere, geleceksiz bırakılanlara ve tüm kadınlara karşı yapılmıştır. Ve bilinmelidir ki, bu darbeleri boşa çıkarmanın yegane yolu, artık kendini tamamen Saraya teslim etmiş yargıdan medet ummak, Yargı Reformu tartışmalarına gömülmek değil, birleşik örgütlü mücadele hattını oluşturmaktan geçmektedir.

Bu bağlamda başta kurucu bileşeni olduğumuz HDP başta olmak üzere, Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’la birlikte dayanıştığımızı ve mücadeleyi büyütmekten geri adım atmayacağımızı belirtmek isteriz.

Devrimci Parti MYK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir