Devrimci Parti MYK: Şeçim İptaline Dair Açıklama

Faşizm Özüne Uygun İşliyor. Erdoğan “Führer”in yolunda ilerliyor.

AKP-MHP bloku “Faşizmin” tarihsel yasalarına uygun işliyor. Faşizm seçimle geldiği iktidarı, seçimle bırakmayacağını 7 Haziran -1 Kasım sürecini yeniden hatırlatan bir biçimde YSK eliyle bir kez daha ilan ediyor. Seçim yenileme kararı AKP iktidarının sandıkta her türlü darbeyle “kazanacağının” şimdiden ilanıdır. Başta İstanbul olmak üzere Kürt illerinde seçim sonuçlarını tanımayarak gayri-resmi ilan eden iktidar karşısında ezilenlerin en gür haykıracağı slogan “Özgürlük sandıkta değil, Demokratik Halk İktidarındadır”

Partimiz; saray talimatı ile YSK’nın verdiği bu kararı yok hükmünde ilan ediyor. Ortada ne kuralları önceden belli olan bir seçim sistemi, ne sonuçlarının uygulanacağı bir rejim, ne de asgari hukuk kuralları kalmamıştır. Tek uygulanan hukuk “faşizm hukukudur.”

Faşizme karşı “Zafer” birleşik mücadelede, sokakta, direnişte…

Partimiz,  Erdoğan ve şürekâsının gayr-ı meşru yönetim olarak ilan ederek YSK darbesine ve seçim yenileme kararına karşı sokakta birleşik mücadeleye çağırıyor. Bu kararla birlikte, İktidar da yok hükmündedir.

Unutulmamalıdır, 1 Kasım seçimlerine giderken patlayan bombaların, yitirdiğimiz insanlarımızın toprağı hala sıcaktır. Aynı süreci bir daha yaşamamak için;

Ya direnerek birlikte kazanacağız. Ya da iktidarı faşizme altın tepside sunacağız

Devrimci Parti MYK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir