Devrimci Parti: “Hayat Pahalılığına, Yoksulluğa, Faşizme Karşı 1 Mayıs’a”

Hayat pahalılığına, yoksulluğa, faşizme karşı 1 Mayıs’a

Bütün dünyada işçi sınıfı, emekçiler, ekonomik kriz ve kazanılmış haklarına yönelik büyük bir saldırı dalgası ile birlikte hazırlanıyor 1 Mayıs’a.  Ülkemizde ise AKP-MHP ittifakının imha-yok sayma politikalarına karşı, başta işçi sınıfının ve toplumun bütün ezilenlerinin mücadelesinin yükseldiği günlerde 1 Mayıs’a hazırlanıyoruz. Seçimlerden yara alarak çıkan AKP hala tüm toplumsal muhalefeti sindirmeyi, kazanamadığı belediyelere kayyum atamayı, hatta seçimi iptal etmeyi hayal etmektedir.

İŞÇİ SINIFINA SALDIRI DEVAM EDİYOR!

Son 17 yıldır patronların taleplerinin bir adım bile dışına çıkmayan AKP iktidarında işçiler için çalışma yaşamı bir cehenneme dönüşmüştür. Patronlara verilen sözler neticesinde çıkarılan-çıkarılacak olan yasalarla işsizlik, yoksulluk artmakta ve emeklilik yatırımı olan kıdem tazminatı da gasp edilmek istenmektedir. Patron yanlısı yasalar ve ekonomik kriz  işçi sınıfının yaşam ve çalışma şartlarını her geçen gün daha da ağırlaştırmaktadır. Fiili olarak engellenen örgütlenme ile işçilerin sendikalaşma ve hak arama eylemeleri tümüyle ortadan kaldırılmaktadır. Emekçilere yönelik tüm bu saldırıları işçi sınıfının birliği ve yükselttiği sınıf mücadelesi durdurabilir. Sermayeyi yenebilecek güç işçi sınıfının örgütlü gücüdür. 1 Mayıs 2019 işçi sınıfının tüm gücünü gösterdiği gün olacaktır.

TECRİT TÜM TOPLUMDADIR!

Sermaye ve AKP-MHP ittifakı kendi çıkarları için bütün bir ülkeyi karanlığa mahkum etmektedir. Kürt halkına yönelik yasaklamalar, yargısız infazlar, tutuklamalar, kayyum atamalar bu karanlık uygulamaların sonuçlarıdır. Ülke hapishanelerinde binlerce siyasi tutsak uygulanan tecride karşı günlerdir açlık grevindeler. Bu durumu protesto etmek için kendini feda ederek aramızdan ayrılan tutsakların, geride kalanlara mesajı; faşizme karşı birleşmek, örgütlenmek ve tecridi ortak mücadele ile ortadan kaldırmak olmuştur. 1 MAYIS ortak mücadelenin gösterildiği, tüm topluma giydirilmek istenen tecrit elbisesine karşı hep bir ağızdan haykırıldığı gün olacaktır.

KADINLARIN KURTULUŞU DİRENİŞTE!

17 yıllık iktidar, erkek egemen sistemi devletin her mekanizmasında daha da palazlandırarak yeniden üretti. Emeğimize ve bedenimize yönelik saldırılar her yeni gün tekrardan karşımıza çıkıyor. Taciz, tecavüz, mobing ve şiddet yaşamlarımızı tehdit ediyor. Erkek- devletin  her saldırısının karşısında bilinçli ve örgütlü, birlikte ve güçlüyüz. Bizi yaşamın her alanında sindirmeye çalışan sisteme karşı kurtuluşumuz direnişte demek için 1 Mayıs’ta alanlardayız!

GENÇLER ”GELECEK” İSTİYOR!

Eğitim sistemi ile gerici ve kindar nesillerin yetişmesi için çoktan düğmeye basmış olan AKP-MHP iktidarı bu konuda gericilik karşıtı gençleri doğrudan karşısında görmüştür. Gençler bir yandan okullarında yandaş yöneticilere ve faşist çetelere  karşı mücadele ederken, diğer yandan eşit, parasız, bilimsel, anadilde ve özgür bir eğitim talebi için de mücadele etmektedir.

YENİ REFORMLARA,TECRİDE KARŞI 1 MAYIS’TA ALANLARA!

Patronlar, AKP-MHP faşist ittifakı; fabrikalarda işçilerin, meydanlarda halkın, okullarda gençliğin, sokaklarda kadınların mücadelesinden korkuyorlar. Korktukları için de her geçen gün daha da saldırganlaşıyorlar. Toplumun bütün direnişi onların kabusu oldu.Onların kabusu olmaya devam edeceğiz. Kürdüyle, Türküyle, kadınıyla, genciyle her ulustan işçi ve emekçisiyle bu yılda 1 Mayıs’ta yerimiz hep birlikte alanlardır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir