DEVRİMCİ PARTİ: KIZILDERE BİRLEŞİK DEVRİMİN RUHUDUR !

KIZILDERE SON DEĞİL KAVGA SÜRÜYOR!

KIZILDERE BİRLEŞİK DEVRİMİN RUHUDUR

Kızıldere, Türkiye ve dünya devrimci hareketinin eşi benzeri bulunmayan bir yoldaşlık ruhudur.

Mahir Çayan ve onunla beraber 9 devrimci yoldaşımızın, Deniz Gezmiş ve yoldaşlarının idamını durdurmak için kat ettiği yollar,  harcadığı emekler ve hayatları; cüret, atılım ve “bütünleşen yoldaşlık” kavrayışının nadide örneklerindendir. On’lar gökyüzünü fethe çıkanlardır.

30 Mart 1972 tarihinde Kızıldere köyünde On’lar ancak birleşik bir devrimci mücadele ile zulmün yıkılacağını ve mutlak zaferin geleceğinin ilk temellerini attılar. O nedenle Kızıldere ruhu tüm dünyada ki özellikle bizim topraklarımızda mücadele eden devrimciler için rehberdir.

Bugün mücadele tüm yerküre için en çetin ve en kızıl sürece hazırlanmaktadır. Emperyalizmin ve faşizmin saldırıları karşısında tüm dar grupçu, bireyci, statükocu hastalıkları reddederek devrimin kader birliğini oluşturmak Kızıldere’yi yaşatmaktır. Kendi kaderini koşulsuz şartsız işçi sınıfının, ezilen halkların kaderleriyle bütünleştirenler aynı zamanda bu uğurda, bu topraklarda mücadele eden bütün yoldaşlarının kaderleriyle birleştirmişlerdir. Onlar bu sebepten Denizler için yola çıkmış ve “Biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik” demişlerdir. Kuşatılmış bir evin içerisinde kuşatılamamış bir devrim inancıyla yırtıp geçmişlerdir karanlığı. Bugün devrimcilerin birlikteliğinin hiçbir güç tarafından yenemeyeceğini ispatlamıştır Kızıldere. 72’den bugüne birleşik devrim ruhuyla yolu arşınlıyor, en güncel görevimizin bu olduğunu biliyoruz.

Faşizmin saldırıları karşısında rehber Kızıldere’dir; cüret ve kararlılığın adı 30 Mart’ta toprağa düşüp tohum olanlardır.

Faşizme karşı birleşik mücadele en temel görevimizdir. Bunu her alanda büyüteceğiz.  Ve ON’lardan aldığımız mücadele bayrağını zaferle taçlandıracağız!

Zafere Kadar Hep Birlikte

Birleşik Devrimci Parti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir