Devrimci Parti: Baskılara Diz Çökmeyeceğiz!

Saray faşizminin her geçen gün partimize, sosyalistlere ve bir bütün toplumsal muhalefete yönelik saldırı, baskı ve yıldırma politikaları devam ediyor.

Dün Genel merkez binamıza tem polislerince sabah saat 6.30 sularında baskın yapıldı. Partimize hukuksuzca giren polisler tüm eşyalarımızı yağmaladılar. Kitaplarımıza,çeşitli parti evraklarımıza, bilgisayarlarımıza el koydular. Duvarlarda asılı değerlerimizin resimlerini topladılar. Partimize çilingir vasıtasıyla giren Tem polislerinin araması öğle saatlerine kadar sürdü. Arama kararında geçen suçlama ;isimsiz bir mail kapsamında partimizde bomba ve patlayıcı unsurların yer aldığı ve suç teşkil üzerine asılsız iddialardan ibaret. Parti büromuzda aradıkları suç unsurlarını bulamayan polisler, partimizin gençlik örgütü olan Dev-Güç ve Dev-Lis’e ait flamalarımıza , stickerlara, dergilere, imzalı pankartlarla ve hatta su-elektrik faturalarımıza kadar suç unsuru bulundurduğu gerekçesiyle el koymuştur.

 Geçtiğimiz haftalarda genel başkanımız Adnan Akın’ın ve parti üyelerimizin evleri basıldı. Gece yarısı evlere gelen polis yine eşyaları yağmalayıp kullanılamaz hale getirdi, daha önce rastlanılmamış bir şekilde evlerdeki su borularına dahi saldırıp kullanılmaz hale getirdiler. Hemen ertesi hafta sabah saatlerinde İstanbul İl büromuz zırhlı araçlarla ablukaya alınıp, özel harekat polislerince yine asılsız iddialarla basıldı. Parti eşyalarımız tahrip edildi, yine birçok parti dosyasına ve değerlerimizin resimlerine el koydular. Dün ‘masumiyet karinesi’ adı altında tespit edilen canlı bombaya, eyleme geçmeden müdahale edemeyeceği açıklamalarını yapan iktidar; İstanbul İl büromuza baskın yaptığında bir yoldaşımızı hukuksuzca gözaltına aldı ve parti üyemiz 3 gün gözaltında alıkoyuldu.

Her ne kadar saçma ve şaşırtıcı gelirse gelsin, biz bu senaryoların amacını ve direktiflerin nereden geldiğini çok iyi biliyoruz. Tüm bu baskının ve saldırıların bir sebebi var. Devrimci Parti’yi her türlü yöntemle yıldırmak, mücadeleden düşürmek için akılları sıra bizlere mesaj veriyorlar.

Ülke ekonomisini betona gömerek, yağmalayarak batıran ve yarattığı krizin faturasını da işçi sınıfına ve emekçilere yıkmaya çalışan AKP ve patronlar bu süreçte her türlü muhalefeti,her türlü farklı sesi sindirmeye çalışıyor. Ülkeyi OHAL sonrası bile  benzeri kararnamelerle, uygulamalarla yönetenlerin devrimci muhalefete hiçbir tahammülü kalmamıştır. Hukuksuz tutuklamalarla, ev baskınları ile 3. havalimanı inşaatında olduğu gibi koğuş baskınları ile yasal eylemlere saldırı ile, basın açıklamasına dahi izin vermeyerek devrimcileri yıldırmaya, mesaj vermeye çalışıyorlar. Özellikle son bir aydır çeşitli devrimci yapılara saldırıların artması tesadüf değildir. 

Bizim ise mesajımız açık ve nettir; evet haklısınız, korkunuz boşuna değil. Geliyoruz. Yağmalarınızı, talanlarınızı, işçi kanıyla doldurduğunuz para kasalarınızı; saraylarınızı, saltanatlarınızı yıkmaya geliyoruz.

Sarayın, egemenlerin özelde Devrimci Parti’ye genelde sosyalistlere, devrimcilere, yönelik saldırıları, sonuçsuz saldırılardır. Bizler devrimcilikten vazgeçmeyeceğiz. Faşizme karşı birleşik mücadeleyi her koşulda sürdürmeye devam edeceğiz. Baskınlar, baskılar, tutuklamalar bizleri yıldıramaz, sınıf mücadelemizi durduramaz.

Devrimci Parti hiçbir saldırınız karşısında diz çökmedi, diz çökmeyecek.

Yaşasın Devrim, Yaşasın Sosyalizm!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir