Devrimci Parti: İşgalciler Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak!

İŞGALCİLER YENİLECEK DİRENEN HALKLAR KAZANACAK!
Sarayın kendi iktidarını kalıcı kılmak, yolsuzluğa, yoksulluğa, kadınlar ve çocukları hedef alan erkek şiddetine, tacize, tecavüze, OHAL’e, Tek Tipe, halkın üzerindeki zulme, baskıya, bir bütün olarak faşizme karşı biriken öfkeyi  bastırmak, küçük karakol zaferlerine sığınarak faşist iktidarını kalıcılaştırmak adına başlattığı Afrin’i işgal girişimi devam ediyor.  Geçmişte Esad’ı katil ilan edip bir ayda Şam’daki Emevi Camisi’nde namaz kılacağını iddia edip Müslüman Kardeşler ve Selefi katillerle Suriye’yi kana bulayanlar, şimdi Kürt düşmanlığı üzerinden Ortadoğu’yu ve ülkeyi kan deryasına döndürmeye çalışıyor. Afrin’i hedef alan işgal saldırısı yalnızca ve yalnızca sarayın yararınadır.
 BİLAL İZLİYOR YOKSUL ÇOCUKLAR ÖLÜYOR! 
Yoksul çocuklarının kanı üzerinden saraydaki faşist saltanatı kalıcı hale getirmeye çalışanlar kahramanlık ve şehit edebiyatı yapıyorlar. Sarayın medyası, gözü dönmüş bir şekilde yalan haberlerle savaş kışkırtıcılığı yapıyor. Hiçbir savaşta patronların, zenginlerin ve egemenlerin çocukları ölmedi. Gazeteler Bilal Erdoğan’ın askeri karargâhlardaki ekranlardan savaşı izleyen fotoğraflarını yayınlıyorlar. Sarayın işgal saldırısında uçakların ve top atışlarının yıktığı enkazların altında kalan çocuk ölülerini, sarayın iktidarı adına savaşa sürülen ve orada ölen yoksul asker cenazelerini göstermiyorlar. Savaşı saray çıkardı, Bilal seyrediyor yoksul çocuklar ölüyor!
AFRİN DİRENİYOR, CHP SARAYA TESLİM OLDU
Özgürlüğünün peşindeki halkların üzerine bombalar yağdıran bu kanlı savaşta, Sarayın en büyük destekçisi Kemal Kılıçdaroğlu Afrin’i işgale giden orduyu kahraman ilan edip, işgalci tarihini bir kez daha sergiledi.  Kılıçdaroğlu, bu işgalci savaşın en büyük destekçisi haline geldi. Afrin’in işgali baskı ve zulmün kalıcı hale gelmesi içindir. Çocuk yaşta tecavüze uğrayanların çığlığı duyulmasın diyedir. Sefaletten bedenini ateşe veren işçinin haykırışı duyulmasın diyedir. Ülke daha fazla karanlığa gömülsün, işçiler daha fazla öldürürsün, yağma ve talan sürsün, sarayın faşist saltanatı kalıcı hale gelsin diyedir. Afrin’de işgale destek veren CHP, Sarayla işbirliği yaparak halklara ihanetini bir kez daha göstermektedir! CHP açık biçimde savaş suçu işlemektedir!
HALKLAR DİRENECEK FAŞİZM YENİLECEKTİR!
Sarayın ve medyanın savaş naralarıyla Afrin’i işgale koşanlar hüsrana uğrayacaklardır. Kobani’de IŞİD çetelerinin zulmüne direnen halklar, Afrin’de de işgale, faşizme direnecektir. Kobani zaferi nasıl IŞİD’in sonunu getirdiyse Afrin  halklarının direnişi de sarayın faşist iktidarının sonunu getirecektir.
Devrimci Parti, Türkiye işçi sınıfının ve ezilen halkların yoksul çocuklarının kanı ve canı pahasına girişilen işgale karşı çıkmaya, sarayın faşist saltanatını yıkmak için özgürlük peşindeki Afrin halklarının onurlu direnişine sahip çıkmaya, onlarla dayanışmaya, bu işgal savaşını faşizmi yıkma mücadelesine çevirmeye çağırıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir